قوانین و مقررات

قوانین  استفاده از سرویس‌ها و خدمات نیک سودا

کاربر گرامی!

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی نیک سودا، در نظر داشته باشید، ورود شما به وب سایت نیک سودا برای استفاده از پنل کاربری و پروفایل شخصی ، ثبت سفارش و سایر خدمات و سرویس های و حتی خدمات رایگان وب سایت به معنی آگاهی و پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین و همچنین آگاه بودن به نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات این وب سایت می باشد. لذا خواهشمند است قبل از استفاده از سرویس ها و خدمات نیک سودا نسبت به مطالعه قوانین و شرایط ذیل اقدام فرمایید.

 

نیک سودا تابع قوانین جمهوری اسلامی ایرن، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان بوده و کابران گرامی نیز ملزم به رعایت قوانین مربوطه می باشند. در صورت تغییر قوانین و شرایط فروشگاه، در همین صفحه به کاربران گرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

 

تعاریف:

-وب سایت رسمی فروشگاه نیک سودا: www.nixoda.com

-ایمیل رسمی فروشگاه نیک سودا: Info@nixoda.com

-کاربر: هر فردی که به وب سایت نیک سودا مراجعه نموده، کاربر محسوب می شود.

-عضو: کاربری که ثبت نام خود را در وب سایت تکمیل نموده است.

-مشتری: کاربری که اقدام به ثبت سفارش و خرید از سایت می نماید.

-سفارش: کالا یا محصولی که توسط فروشگاه عرضه می گردد و مشتری قصد خرید آن را دارد.

-تحویل ظاهری: مشتری در هنگام دریافت کالا بررسی نماید، سفارش تحویلی از نظر ظاهری فاقد هرگونه ایراد (در بسته بندی یا در کالا) باشد.

-بن تخفیف: کد 10 یا 12 رقمی که بر حسب تعداد و مبلغ خرید به مشتری ارائه می گردد و مشتری نیز می تواند در خرید های بعدی از آن استفاده نماید.

-خرید ویژه: شامل طرح های مناسبتی و یا روزانه که برخی از کالا ها با تخفیف ویژه به فروش می رسند که مشتری می تواند، در زمان تعیین شده نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام نماید.

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

نیک سودا ضمن تعهد در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران موارد ذیل را جهت آگاهی کاربران گرامی اعلام می نماید:

-نیک سودا متعهد است در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده و کپی اطلاعات دریافتی، تکنولوژی مورد نیاز جهت امنیت بیشتر کاربران در وب سایت را توسعه دهد .

-سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران تنها به اطلاعات جمع آوری شده از وب سایت نیک سودا می باشد و نیک سودا در قبال وب سایت هایی که از طریق این وب سایت مخاطبان به آن لینک می شوند مسئولیتی ندارد.

-اطلاعات جمع آوری شده در وب سایت نیک سودا شامل اطلاعات کاربری وارد شده مطابق فرم ثبت نام ، IP، سفارشات، خرید، درخواست ها و نظرات خصوصی و ... کاملاً محرمانه بوده و از سوی نیک سودا افشا نخواهد شد، مگر با دستور مستقیم مراجع ذیربط.

-کاربران گرامی پس از ورود به وب سایت نیک سودا با شناسه کابری و رمز عبور مسئولیت کلیه فعالیت ها تحت حساب کاربری مربوطه به عهد کاربر خواهد بود. لذا کابر مسئول حفظ محرمانگی حساب کاربری و رمز عبور خود می باشد.

-کابران باید اطلاعات درخواستی در زمان ثبت نام  از قبیل: اطلاعات هویتی، اطلاعات تماس و سن و ... را به درستی وارد نمایند و افراد زیر 18 سال باید با هماهنگی والدین و قیم قانونی اقدام به خرید و پرداخت نمایند.

-دسترسی کارمندان نیک سودا به اطلاعات خصوصی  کابران محدود گردیده  و فقط در اختیار افرادی که به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباطند قرار خواهد گرفت.

 

ثبت، پردازش،ارسال و تحویل سفارش

-مشتریان نیک سودا میتوانند در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز اقدام به ثبت سفارش و خرید از وب سایت نیک سودا نمایند.

-شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به غیر از ایام تعطیلات عمومی ایران، روز کاری محسوب می گردد و کلیه سفارشات ثبت نهایی شده در طول روز کاری و یا اولین روز پس از تعطیلات پردازش خواهند شد.

-در کلیه سفارشات در وب سایت نیک سودا پس از ثبت نهایی، کد ثبت سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل ارسال گردیده و در صف پردازش قرار می گیرد. در برخی موارد علی رغم دقت همکاران ما اگر موجودی محصولی به پایان رسد، حتی پس از ثبت نهایی سفارش، حق کنسل کردن سفارش برای نیک سودا محفوظ است که در این مواقع مشتری یا کالای مشابه را انتخاب نموده و طبق روال فروشگاه ارسال خواهد شد و یا با درخواست مشتری وجه مربوطه طی 24 الی 48 ساعت کاری به حساب مشتری مسترد خواهد شد.

-حق قطع فروش کلیه محصولات یا بخشی از آن به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی برای نیک سودا محفوظ است و سفارش های ثبت نهایی شده قبل از توقف با روال قبلی پردازش و ارسال خواهند شد.

-پرداخت در محل برای سفارشاتی که از طریق باربری ارسال می شوند و یا مبلغ آنها بیش از 30.000.000 (سی میلیون) ریال است امکانپذیر نمی باشد و مشتریان گرامی باید قبل از ارسال نسبت به تسویه حساب از طریق یکی دیگر از روش های پرداخت اقدام نمایند.

-با توجه به اینکه فاکتور های خرید مربوطه به صورت سیستمی صادر می گردد به هیچ عنوان امکان صدور مجدد یا تغییر مشخصات آن امکانپدیر نمی باشد لذا در صورت نیاز به فاکتور رسمی یا حقوقی، در زمان ثبت سفارش ضمن درج نام سازمان یا شرکت مربوطه،  گزینه "فاکتور رسمی" را انتخاب نمایید.

-با توجه به امکان فروشگاه برای ارسال کالای هدیه و یا در صورتی که مشخصات تحویل گیرنده با خریدار یکی نیست در زمان دریافت کالا حتماً کارت شناسایی به همراه داشته باشید.

-کاربران در زمان ثبت سفارش باید نسبت به درج صحیح اطلاعات تماس خریدار و تحویل گیرنده شامل آدرس دقیق به همراه کد پستی، تلفن و موبایل و ... اقدام فرمایند، بدیهی است در صورت عدم درج اطلاعات صحیح سفارش قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

-مشتری باید در هنگام دریافت سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید

توجهدر صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد.

 

- مشتری باید در هنگام دریافت سفارش، تمام کالاهای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرد.

تبصره کالاهایی که در فاکتور و رسید تحویل قید گردیده که نباید از بسته بندی خارج شود (مانند: کولر گازی، تلویزیون، سینما خانگی و ...)، از این مورد مستثنی هستند. در این موارد مشتری صرفاً می بایست سلامت بسته بندی کالا را بررسی و آن را تحویل بگیرد. چنانچه بسته بندی دارای مشکل یا ایراد باشد و نشان از ضربه خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتری باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.

توجه:  در زمان ارسال کالا توسط شرکتهای پستی، مشتری موظف است در حضور مامور پستی و قبل از امضاء رسید تحویل کالا، از سلامت بسته بندی و سلامت ظاهری کالا مطمئن گردد و در صورتیکه کالا از نظر بسته بندی و یا سلامت ظاهری دچار ایراد گردیده باشد، ضمن تحویل نگرفتن آن، بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد. در این موارد چنانچه مشتری بدون بررسی سلامت ظاهری، رسید پستی (بمنزله دریافت کالا بصورت صحیح و سالم) را امضاء نمایید، هیچ اعتراضی در مورد سلامت ظاهری کالا قابل قبول نخواهد بود و فروشگاه مسئولیتی در قبال مشکلات بعدی نخواهد داشت، زیرا علیرغم اینکه کالا تا سقف ممکن بیمه گردیده است، به دلیل آنکه مشتری شخصاً تایید نموده است که کالا را صحیح و سالم دریافت نموده است، دیگر امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارت وجود ندارد.

- در سفارش هایی که پرداخت آنها در محل مشخص گردیده است، قبل از تحویل کالا، ابتدا لازمست که وجه فاکتور تسویه و سپس کالا تحویل گردد. پس از تسویه وجه فاکتور، مشتری در حضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد؛ پس از تحویل ظاهری مشتری تا 10 روز فرصت خواهد داشت تا کالا را از نظر فنی بررسی نماید

- شرایط راه اندازی و استفاده از کالای خریداری شده  کالاهای خریداری شده از نظر امکان راه اندازی و استفاده به 2 دسته تقسیم می شوند:

- کالاهایی که صرفاً باید توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش نصب و راه اندازی گردند
در این موارد مشتری تحت هیچ شرایطی نباید کالا یا دستگاه را شخصاً راه اندازی و استفاده نماید، زیرا در اینصورت گارانتی کالا یا دستگاه باطل خواهد شد. در این موارد مشتری می بایست با خدمات پس از فروش تماس گرفته و تقاضای نصب نماید.

- کالاهایی که توسط خود مشتری قابل راه اندازی و استفاده بوده و نیازی به تماس با خدمات پس از فروش برای نصب و راه اندازی ندارند.

 

 

خسارت احتمالی در حین حمل و نقل

با توجه به اینکه نیک سودا از بسته بندی ایمن و استاندارد برای همه مرسولات استفاده نموده و سپس به یکی از شرکت های حمل و نقل که در هنگام سفارش گذاری توسط خود کاربر انتخاب شده، بصورت صحیح و سالم تحویل می نماید، پس از تحویل به باربری مربوطه و ارسال کد رهگیری و بارنامه مرسوله (از طریق یکی از روش های اطلاع رسانی پیام کوتاه و یا درج در پیش فاکتور و سبد خرید) مسئولیت بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و نقل به عهده شرکت حمل و نقل می باشد.

-جهت رفع خسارات احتمالی کالا در حین حمل و نقل، در صورتی که شرکت حمل و نقل دارای پوشش بیمه ای ارسال باشد، نیک سودا کالای ارسالی را تا سقف ممکن بیمه خواهد نمود.

-لذا در صورت بروز مشکل برای کالا، نیک سودا جهت اهداف مشتری مدارانه نسبت به پیگیری های لازم اقدام خواهد نمود ولی پرداخت خسارت به عهده شرکت حمل و نقل می باشد.  

-مشتریان گرامی در هنگام سفارش گذاری بنا به حساسیت کالای خریداری شده می توانند در قسمت توضیحات درخواست بسته بندی سفارشی (شامل پوشش های اضافی در بسته بندی) نمایند.

توجه: در هر صورت مشتریان باید توجه داشته باشند تمام این موارد منوط به آن است که قبل از تحویل گرفتن کالا، صحت و سلامت ظاهری آن را بررسی و در صورتیکه کالا ایراد داشته باشد، آن را تحویل نگرفته یا صورتجلسه کالای خسارت دیده را از مأمور شرکت حمل و نقل دریافت کنند و بلاقاصله فروشگاه را مطلع نمایند.

 

10 روز ضمانت تعویض

نیک سودا برای محصولاتی که نیاز به تست دارند این قابلیت را در نظر گرفته که مشتریان 10 روز فرصت دارند تا کالای دریافت شده را تست نمایند و در صورتی که کالای خریداری شده دارای ایراد فنی باشد، به درخواست مشتری در صورت موجود بودن کالا تعویض خواهد شد و در صورتی که موجودی کالا تمام شده باشد به انتخاب مشتری یا کالای مشابه جایگزین شده یا مبلغ پرداختی به حساب مشتری مسترد خواهد گردید.


شرایط ضمانت 10 روزه:

 مشتری باید قبل از ۱۰ روز نسبت به اعلام ایراد فنی بصورت مکتوب به واحد خدمات پس از فروش نیک سودا اقدام نماید.

 ایراد فنی مورد تایید کارشناسان فنی نیک سودا یا خدمات پس از فروش شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی قرار بگیرد و این ایراد ناشی از استفاده ناصحیح از کالا خریداری شده یا مسائلی نظیر وارد شدن ضربه به دستگاه، نوسانات برق، آب خوردگی و یا سایر مشکلات عمدی نباشد.

 کالای خریداری شده دارای یکی از گارانتی های ارائه شده در سایت باشد و کالای بدون گارانتی خریداری نشده باشد.

 کارتن و بسته بندی کالا باید کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می گردد.

 کالا از نظر ظاهری باید کاملا سالم و بدون هیچگونه ایراد ظاهری باشد (مطابق روزی که کالا تحویل گرفته شده است)

توجه1 چنانچه ایراد فنی مورد تایید قرار بگیرد، ضمن تعویض کالا، هیچ هزینه ای برای ارسال مجدد از مشتریان اخذ نخواهد شد، اما چنانچه ایراد فنی مورد تایید کارشناسان قرار نگیرد، ضمن عودت کالا، هزینه ارسال مجدد از مشتری دریافت خواهد شد.

توجه 2این تضمین صرفاً شامل ایرادات فنی کالا بوده و ایرادات و مشکلات ظاهری را شامل نمی گردد. همانطور که در بخش "تحویل سفارش" بطور کامل اشاره گردید، مشتری موظف است در هنگام تحویل سفارش (غیر از موارد خاص)، سلامت ظاهری دستگاه را بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد.

 

5 روز ضمانت عودت کالا

در صورتیکه مشتریان نیک سودا، به هر دلیلی از خرید خود منصرف شوند، تا پنج روز فرصت خواهند داشت تا کالای خریداری شده را مسترد نمایند. تنها شرط لازم آن است که کالای خریداری شده از بسته بندی اولیه خارج نشده باشد. در این شرایط وجه کالا حداکثر ظرف ۲۴ الی 48 ساعت پس از دریافت کالا توسط نیک سودا، به حساب مشتری واریز خواهد شد. در این موارد هزینه ارسال و عودت کالا بر عهده مشتری می باشد.

تبصره1امکان عودت کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسنات نرخ ارز در بازار است، حداکثر تا ۲۴ ساعت می باشد.

تبصره2کارتن و بسته بندی کالا باید کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می گردد.

سیاست قیمت گذاری

فروشگاه نیک سودا همواره یکی از مزیتهای خود نسبت به دیگر فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های در سطح شهر را ارائه قیمتهای رقابتی اعلام نموده است، لذا نیک سودا با اطمینان از قیمت گذاری محصولات خود و برای ایجاد اطمینان خاطر دو چندان برای مشتریان، تضمین قیمتی برای کالاهای خریداری شده ارائه نموده که بر اساس آن چنانچه مشتری تا 3 روز پس از خرید، اعلام نماید که کالا یا کالاهای خریداری شده بالاتر از قیمت مصرف کننده و یا مصوب شرکتهای اصلی تولید یا واردکننده محصولات و یا فروشگاه های معتبر دیگر بوده است، بلافاصله پس از محرز شدن (در کمتر از ۲ ساعت)، مابه التفاوت وجه به حساب ایشان واریز خواهد شد.

لازم به توضیح است که مدت این تضمین قیمتی در مورد کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسنات نرخ ارز در بازار است, حداکثر تا ۲۴ ساعت می باشد .

توجهبا دلیل آنکه تمامی کالاهای نیک سودا کالاهای اصل و شرکتی، دارای گارانتی اصلی، دارای قطعات اصلی و دارای خدمات پس از فروش هستند و با توجه به آنکه ممکن است فروشگاهی به دلایل مختلف از جمله ارائه کالای قاچاق و بدون گارانتی، کالای تقلبی یا معیوب، کالای پشت ویترینی، کالایی که قطعات اصلی یا لوازم جانبی آن تعویض شده است و ... ، ظاهراً قیمت کمتری برای محصول اعلام نماید، لذا ملاک قیمتی، تنها قیمت های رسمی اعلام شده توسط تولیدکنندگان یا واردکنندگان اصلی آن کالا یا قیمتهای ارائه شده توسط فروشگاه های معتبر و شناخته شده می باشد.

مشتریان محترم توجه نمایند یکی از شرایط اصلی استفاده از تضمین قیمتی این است که کالا از نظر مدل، رنگ، سایز، گارانتی، کشور سازنده و سایر مشخصات فنی، دقیقاً مشابه کالای خریداری شده از فروشگاه نیک سودا باشد.

 3 روز تضمین عدم تطابق

در صورتیکه کالای تحویل شده به مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، مشتریان ۳ روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به تعویض یا مرجوع نمودن آن اقدام نمایند. اولین قدم برای اینکار اعلام مکتوب مشکل به فروشگاه در بازه زمانی 3 روزه می باشد.

در این موارد در صورتیکه کالای مورد نظر مشتری در فروشگاه موجود نباشد، به انتخاب مشتری، کالا با کالای مشابه دیگر تعویض یا در صورت دلخواه وجه پرداختی مسترد می گردد.

تبصره1کارتن و بسته بندی کالا باید کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می گردد.

تبصره2با توجه به آنکه مشتریان همواره موظف هستند در هنگام تحویل کالا و قبل از باز نمودن بسته بندی، ابتدا مشخصات کالا را با کالای سفارش داده شده مطابقت دهند، چنانچه بدون مطابقت، کالا از بسته بندی اولیه خارج شده باشد، حتی در صورت مغایرت، دیگر امکان تعویض یا مرجوع نمودن آن وجود نخواهد داشت.

کالای بدون گارانتی

فروشگاه همواره به مشتریان تاکید می کند که کالاهای مورد نظر خود را با گارانتی اصلی تهیه نمایند، اما چنانچه مشتری اصرار در خرید کالای بدون گارانتی داشته باشد، کلیه مسئولیت مشکلات پیش آمده برای کالا بعد از مهلت دوره تست مشخص شده، بر عهده مشتری بوده و فروشگاه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

این مهلت تست برای کالاهای دیجیتال 24 ساعت و برای سایر کالاها بسته به نوع آن از 24 ساعت تا 72 ساعت می باشد.

امکان بحث و تبادل نظر در سایت

- در سایت امکان بحث و تبادل نظر با سایر کاربران، ثبت نظرات، پیشنهادات و سؤالات فراهم شده است. در این زمینه کاربران موظف هستند از درج هرگونه مطالب مغایر با اصول قانونی و اخلاقی، افترا آمیز، تهدید کننده حریم خصوصی افراد یا حقوق مالکیت معنوی و هرگونه مطالب ناشایست دیگر جداً خودداری نمایند، در غیراینصورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده ایشان می باشد.

- فروشگاه در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران دارای اختیار کامل می باشد.

- در صورتیکه کاربری نسبت به رعایت و ضوابط فروشگاه در درج نظرات توجه کافی نداشته باشد، فروشگاه مجاز است از دسترسی مجدد کاربر به سایت جلوگیری به عمل آورده و در صورت لزوم وی را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

محتوای سایت

- فروشگاه حداکثر تلاش خود را برای درج اطلاعات صحیح (از جمله قیمت، اطلاعات فنی، عکس کالاها و مقالات) به کار می گیرد، با این حال درست بودن تمامی مطالب و بدون نقص بودن محتوای اطلاعات خود را تضمین نمی نماید.

- فروشگاه در راستای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به کاربران سایت، نسبت به تهیه محتوای لازم اقدام نموده است. این اطلاعات توسط گروه تخصصی سایت و از منابع معتبر و با دقت در اعتبار آنها تهیه شده و به صورت مستمر از جهت درست و به روز بودن بازبینی می گردند. با این حال نیک سودا هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای این مطالب، اشکالات غیرعمدی و ایرادات نگارشی آن نمی پذیرد.

- فروشگاه خود را مجاز می داند در هر زمان نسبت به تغییر محتوا و اطلاعات سایت و محصولات اقدام نماید.

- درصورتیکه کاربران محتوایی برای سایت ارسال نمایند، فروشگاه این حق را خواهد داشت تا نسبت به استفاده، تغییر، تصحیح و انتشار یا عدم انتشار آن تصمیم گیری و اقدام نماید. با این حال مسئولیت صحت و درستی مطالب تماماٌ به عهده فرستنده می باشد.

تبلیغات در فروشگاه

نیک سودا محتوای سایت هایی که قصد تبلیغات در سایت را دارند از نظر مغایرت با اصول و قوانین کشور مورد بررسی قرار می دهد اما صحت و سقم محتوا و خدمات آنها را مورد بررسی قرار نمی دهد و لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوا و خدمات ارائه شده در این سایت ها ندارد.

مسئولیت ها و تعهدات کاربران و مشتریان برای استفاده از سایت

- هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

- کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می گیرد بر عهده آنان است.

- فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.

حق مالکیت مادی و معنوی

کلیه محتوای سایت صرفاً متعلق به نیک سودا بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز مکتوب از نیک سودا غیر مجاز و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

اختیارات نیک سودا

- فروشگاه همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات سایت، تغییر در سیاست ها، حقوق و قوانین اقدام نماید.

- فروشگاه در هر زمانی اختیار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرویس به مشتریان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغییر یا حذف کلیه مطالب یا خدمات خویش اقدام نماید.

سایت نیک سودا به جز آدرس  www.nixoda.com هیچ گونه مرجع رسمی دیگری ندارد. درصورتیکه سایت بخواهد از طرق دیگری با مشتریان خود ارتباط برقرار نماید، حتماً آن را به صورت رسمی اطلاع رسانی خواهد کرد لذا در مقابل زیان های ناشی از تماس مشتریان با هرگونه راه ارتباطی غیرمجاز که از نام نیک سودا استفاده نموده باشند، پاسخگو نخواهد بود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی

  -  اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت نیک سودا، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ  مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین،نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب­‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و نیک سودا مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین نیک سودا مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.

- درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت­‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه نیک سودا در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.

- در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولیدکننده، نیک سودا صرفا هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند.

- نیک سودا نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و ...) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

 

طرح مناسبتی یا تشویقی روزانه

طرح تشویقی شگفت انگیز به منظور ایجاد تجربه یک خرید خوب برای کاربران در نظر گرفته شده و روزانه در این بخش تعدادی از محصولات با تخفیف‏‌هایی بسیار ویژه‏‌تر نسبت به فروش‌‏های ویژه درج می‏‌شود که این کالاها تنها برای ساعت‏‌هایی امکان سفارش گذاری دارند. در مواردی که به دلیل استقبال کاربران موجودی کالا زودتر از موعد مقرر به پایان رسد، وضعیت کالا به ناموجود تغییر می‏‌کند و امکان سفارش گذاری وجود نخواهد داشت. در صورتی که کالایی در روز قبل از فروش شگفت انگیز به سبد خرید اضافه شود و در هنگام پردازش، کالا در طرح شگفت انگیز باشد، قیمت شگفت انگیز اعمال می‏‌شود. به دلیل اینکه این طرح تنها یک طرح تشویقی خرید (پروموشن) است، نیک سودا تعهدی در قبال سفارش‌‏های تعدادی ندارد و در صورت امکان فروش تعدادی هماهنگی‌‏های لازم انجام می‏‌شود. همچنین، به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، بن تخفیف تعلق نمی‌گیرد. هرینه ارسال سفارش برای بخش شگفت انگیز به ازای هر کالا به صورت مجزا و ثابت در نظر گرفته می‏‌شود و امکان تغییر ندارد.

 

نمایندگی

نیک سودا در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی نیک سودا اطلاع دهید.

 

موارد خاص

با توجه به اینکه قوانین فوق، قوانین کلی نیک سودا بوده و ممکن است در موارد خاص مشمول برخی کالاها نگردد، توضیحات درج شده در فاکتور و رسید تحویل کالا، که به امضاء مشتری می رسد، در این موارد ملاک عمل خواهد بود.

 

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، نیک سودا هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


نیک سودا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت بازرگانی آریا نیک سودا (فروشگاه اینترنتی نیک سودا) می باشد و هرگونه استفاده و کپی برداری از مطالب بدون اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد

در صورت وجود هرگونه سوال٬ لطفا با اطلاعات تماس زیر ارتباط برقرار کنید.

تلفن تماس و فکس:

 تلفن: 77244380-021 (پاسخگویی ۲۴ ساعته، ٧ روز هفته)

فکس: 77244379-021

 

دفتر مرکزی و مرکز امور مشتریان:           

استان تهران - شهر تهران – میدان رسالت – ابتدای بزرگراه رسالت شرق – خیابان آزاده (بابالو) – نبش خیابان تمدنپور پلاک 189 طبقه دوم واحد 4